Akcesoria profesjonalne czy supermarketowe? Czyli na czym można, a na czym nie można oszczędzać

Lubimy oszczędzać, ale czasami oszczędzamy nie na tym co trzeba. Potrafimy bez problemu i bez mrugnięcia okiem kupić 20 parę butów, ale na pewnych rzeczach za wszelką cenę chcemy zaoszczędzić, jak gdyby udowadniając sobie i innym, że przecież nie marnujemy pieniędzy. Ale zazwyczaj podejmujemy złe decyzje, dlatego nauczeni pomyłkami postanowiliśmy Wam ułatwić życie i przestawimy Wam na czym można, a na czym nie można oszczędzać.

Opony samochodowe – odpowiedź jest tylko jedna

Lubimy chodzić do supermarketu, bo jest tam tanio, zatem jeżeli przed naszymi oczami ukazują się opony i to jeszcze uniwersalne, to aż mamy ochotę je zakupić. Hmm – ich jedyną zaletą jest cena. A wady to moglibyśmy wyliczać godzinami. Jazda na takich oponach jest niemal jak mission impossible, niby possible, ale jednak impossible. Zatem jedziemy bojąc się, że każdy kamień wywoła wielkie bum. A i droga hamowania się wydłuża. Nie wspominając już, że owe opony uniwersalne, które miały służyć także zimą nie pozwalają przejechać małej zaspy. Zatem jazda jest niczym wspinaczka górska. Choć w sumie znaleźliśmy jeszcze jedną zaletę, a mianowicie na takich oponach jeździsz zawsze 30 na godzinę, na autostrady nawet nie wjeżdżasz…nie chcesz usłyszeć inwektyw pod swoim adresem mijających Cię kierowców.  W skrócie jazda na supermarketowych oponach jest niczym jazda na rollercosterze, przy czym na tej karuzeli masz zabezpieczenia i ufasz prawom fizyki, a raczej w przypadku tych opon ciężko jest ufać.

Kleje – czy znacie odpowiedź?

Któż z nas nie bawił się czasem w pana złotą rączkę, kiedy i poważniejsze rzeczy wymagały naprawy. Jak zapewne się domyślacie większość osób jako „Janusze biznesu” szukając kleju do zadań specjalnych wybiera ten reklamowany, bo przecież jeszcze podczas reklamy leci taka fajna piosenka. A to kolejny błąd. Tak naprawdę zawsze w przypadku klejów należy stawiać na te profesjonalne. Dobrym wyborem są kleje przemysłowe, tym bardziej, że mają szereg zastosowań. Swoją drogą wcale nie są drogie.  Ale jak wiadomo i to nie od dziś, mądry Polak po szkodzie, zatem zamiast kupować klej przemysłowy do uszczelniania często kupujemy ten z supermarketu. Jedna osoba, która się z tego cieszy to hydraulik, który może zarobić.

A gdy przyjdzie Ci ochota zaoszczędzić na smartfonie

Każdy kto w ostatnim czasie kupował smartfona wie, że ceny w przypadku najnowszych modeli są wysokie, a nawet bardzo wysokie. Zatem wiele zazwyczaj chińskich firm robi modele, które rzeczywiście przypominają te markowe, jednak ich cena jest śmiesznie niska. I tak właśnie udajemy, że posiadamy najnowszy model Note. Jak się okazuje różnice widać gołym okiem, a jakość połączeń wypada tak słabo, że trzeba się domyślać co mówi rozmówca po drugiej stronie. Ale to nie koniec żenad, wszak dodatkowo ten telefon górnolotnie nazwany smartfonem nie obsługuje też płatności telefonem. Cóż czy zdarzyło się wam zrobić duże zakupy, nie zapłacić za nie i dodatkowo wkurzyć osoby stojące w kolejce ze sobą? Poziom wkurzenia jest na tak wysokim poziomie, jak wtedy gdy kupujesz słodziaka z „Biedronki” za gotówkę i ogłaszasz przez stojącą za tobą „madką”, iż kupujesz go dla swojego czworonożnego dziecka.

Elektronarzędzia – nigdy na nich nie oszczędzać

Cóż i na elektronarzędziach nie można oszczędzać, chyba, że lubicie wydawać niepotrzebnie pieniądze, czyli najpierw kupicie tani model, a potem pójdziecie kupić ten profesjonalny, bo ten pierwszy delikatnie mówiąc się nie sprawdził. Ogólnie nie tylko na elektronarzędziach nie można oszczędzać, bo do tego grona też musimy zaliczyć pędzle do malowania, bo jednak okazuje się, że rodzaj włosia robi różnicę i to sporą. Na samym końcu mamy dla Was pytanie: czy kupiliście kiedyś tanią farbę do malowania? My niestety tak i musimy stwierdzić, że malowanie nią było mozolne i długie, natomiast cała farba odpadła w ułamku sekundy.

Zamiast być mądrym Polakiem po szkodzie, zdecydowanie lepiej zalecamy Wam uczenie się na naszych błędach. Dzięki temu zaoszczędzicie nie tylko pieniądze, ale i czas oraz zaoszczędzicie sobie nerwów no i nie poznacie nowych inwektyw.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *