Brama rolowana na wymiar, czyli bezkompromisowy styl w przystępnej cenie

Czy właśnie planujesz posiadłość swoich marzeń? Pragniesz, aby garaż idealnie pasował do wszystkiego, zachowując jednocześnie całą funkcjonalność? Brama rolowana na wymiar to rozwiązanie idealne dla twoich potrzeb. Nie wierzysz? Przeczytaj niniejszy artykuł i przekonaj się sam!

Bramy rolowane: czym się wyróżniają?

W odróżnieniu od zwykłych bram, systemy rolowane cechują się przede wszystkim oszczędnością miejsca. Rzecz w tym, że garaże i inne pomieszczenia użytkowe są niekiedy dosyć ciasne i, w zależności od projektu, ledwo co wystarczy w nich miejsca na podstawowe zadania. Dlatego fachowcy od bram opracowali system, który jest niezwykle ergonomiczny pod względem użytkowania, jak i gabarytów.

W praktyce wygląda to tak, że na nadprożu lub w ościeżnicy (można też u stropu) montuje się specjalną skrzynkę (kasetę), wewnątrz której może schować się pancerz bramy. Wewnątrz bowiem jest wałek i to na niego za sprawą prowadnic nawijana jest konstrukcja. Widzisz już, dlaczego takie urządzenia nazywane są bramą rolowaną?

Przy bardziej tradycyjnych rozwiązaniach wymagana jest niemal cała powierzchnia sufitu. Zaś w przypadku bramy rolowanej nie ma to większego znaczenia. Ponadto taki mechanizm charakteryzuje się bardzo uniwersalnym montażem, co oznacza, że da się wszystko zainstalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu, schowka na rower… czegokolwiek tak naprawdę.

Bramy garażowe rolowane i nie tylko

Rzecz w tym, że w przypadku rolet nie musisz ograniczać się wyłącznie do bramy garażowej. Masz do dyspozycji całą paletę profili aluminiowych, którymi możesz zabezpieczyć komórkę na sprzęty ogrodowe, a nawet okna czy główne drzwi wejściowe. Brama rolowana na wymiar może znaleźć swoje zastosowanie w każdym przypadku.

Pancerz na roletach zewnętrznych da się zamontować praktycznie wszędzie. Wystarczy, że podczas zamawiania określisz dane techniczne, czyli rodzaj bramy, jakiej potrzebujesz oraz wymiary. Wysokość otworu pozwoli dopasować prowadnice. Szerokość otworu zaś będzie miała znaczenie zwłaszcza dla skrzyni, gdzie ma się schować profil. To oczywiście najbardziej podstawowe parametry, które są niezbędne do wyceny bramy garażowej, czy jakiejkolwiek innej rolety, jaka powinna znaleźć się w twoim domu.

Komfort użytkowania i najbardziej przydatne akcesoria

Niezwykle istotną sprawą jest dzisiaj komfort niezbędny przy wszystkich działaniach związanych z bramą rolowaną. Chodzi zarówno o typ montażu, jak i codzienne użytkowanie i konserwacja. Oczywiście, termoizolacja jest jedną z podstawowych wartości. To już nie te czasy, kiedy drzwi garażowe robiły się lodowate nawet przy najlżejszym mrozie. Aby uniknąć takich sytuacji, współczesne profile aluminiowe bramy zostały wypełnione pianką poliuretanową, która gwarantuje porządną izolacyjność nawet w najchłodniejsze dni.

Poza tym dodatkowe wyposażenie bramy rolowanej na wymiar mogą stanowić liczne akcesoria, dzięki którym takie systemy zamykania mogą być jeszcze bardziej przyjazne wobec swoich użytkowników. I tak na przykład istnieje możliwość, aby napęd był obsługiwany za pomocą pilota. To bodaj najczęstszy dodatek, o który proszą konsumenci. Wygoda zdalnej kontroli jest bowiem niezaprzeczalnym atutem. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, w której zależy komuś na otwarciu bramy podczas srogich opadów deszczu. Po co wychodzić z samochodu, skoro można uruchomić bramę pilotem? Co równie ważne, tego rodzaju rozwiązania są możliwe dla wszystkich bram rolowanych, również tych robionych na wymiar.

A czy pancerna roleta na wymiar może być… ładna?

Oczywiście! Zarówno brama garażowa rolowana, jak i rolety okienne czy inne mniejsze mechanizmy mogą spełnić dosłownie wszystkie oczekiwania, nawet jeśli mowa o najbardziej wymagających estetach, dla których zgrany styl to priorytet absolutny. Parametry wymiarów bramy nie mają znaczenia, ponieważ wzornictwo jest bardzo uniwersalne dla wszystkich tego typu urządzeń.

To kolor stanowi tu podstawowy czynnik estetyczny. Ciemny dąb na przykład idealnie sprawdzi się z konstrukcją ceglaną w stylu rustykalnym. Złoty dąb natomiast będzie sprzyjał bramie, która ma być częścią projektu domu na wzór bardziej amerykański, gdzie dominują jasne odcienie elewacji. Nowoczesne domy świetnie wyglądają z roletami w odcieniach metalicznych. W rzeczy samej, dla producenta bram rolowanych na wymiar nie ma to większego znaczenia – to ty decydujesz. To twoje preferencje są tutaj priorytetem i to twój zmysł estetyczny narzuca stylistykę rolety.

Pora znaleźć najlepszą bramę rolowaną!

Skoro widzisz już, jak ciekawym – i przede wszystkim praktycznym! – rozwiązaniem są bramy rolowane na wymiar, pora znaleźć dobre miejsce, gdzie by można takie urządzenie zamówić. Na pierwszy rzut powinieneś zerknąć na stronę https://dopasujrolety.pl/bramy-i-kraty/40-brama-rolowana-mala-pa52.html. Tam znajdziesz wszystkie elementy wyposażenia, jak i cały asortyment dodatkowych produktów. Kliknij, sprawdź i przekonaj się sam.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.