Jak skutecznie odkazić powierzchnię?

Sprzątanie oraz utrzymanie porządku w mieszkaniu to nie tylko mycie podłogi, ścieranie kurzy czy odkurzanie, pamiętać należy także o regularnej dezynfekcji oraz odkażaniu powierzchni! Uchroni to Ciebie oraz Twoich najbliższych przed bakteriami, grzybami czy wirusami. Co zrobić aby skutecznie odkazić powierzchnię mebli oraz domowego sprzętu, a także podłogę? Poznaj kilka sposobów oraz praktycznych rozwiązań!

Dlaczego dezynfekcja i odkażanie są takie ważne?

Podczas mycia podłogi, mebli, drzwi i klamek, a także różnych domowych sprzętów czy przedmiotów wodą z dedykowanymi płynami zadbasz o czystość i higienę, ale nie zwalczysz licznych bakterii i grzybów. Do tego stosować należy preparaty na bazie alkoholu. Jak jednak zadbać o podłogę i nanoszone na nią bakterie czy wirusy? Niezawodny będzie parowy mop Clean Tenso, który odkazi różnego rodzaju posadzkę – płytki, lakierowany parkiet, podłogę kamienną, jak również miękkie powierzchnie typu dywan, wykładzina czy też tapicerka meblowa. Jego działanie oparte jest na gorącej parze wodnej, do mycia z jego pomocą nie trzeba wykorzystywać więc żadnych środków chemicznych. Tego typu sprzęt w Twoim domu sprawi także, że mycie oraz odkażanie powierzchni będzie szybkie, wygodne i przyjemne. Jeżeli chcesz więc postawić na czyste i odkażone powierzchnie bez chemii warto rozważyć zakup mopa parowego!

Domowe sposoby na odkażanie powierzchni

Kwas cytrynowy, soda oczyszczona czy też ocet – te domowe sposoby sprawdzą się do czyszczenia, jednak mają ograniczoną skuteczność działania w dezynfekcji powierzchni oraz przedmiotów. Jeżeli więc chcemy odkazić mieszkalne wyposażenie za pomocą wykonanych samodzielnie środków w ich składzie musi znaleźć się minimum 70% alkoholu. Tylko takie środki gwarantują skuteczność! Chcesz poznać więcej skutecznych sposobów, praktycznych wskazówek, a także właściwie zadbać o czystość i dezynfekcję w swoim mieszkaniu? Odwiedź stronę Leifheitsklep.pl, na której znajdziesz wiele ciekawostek i innowacyjnych rozwiązań.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.