Jak stworzyć salon z motywem leśnym?

Dla wielu osób las to miejsce wyciszenia i relaksu. Często jednak brakuje czasu na przechadzki, przez co warto pomyśleć o wprowadzeniu klimatu leśnego do swojej aranżacji wnętrza. Dzięki szerokiemu wyborowi dodatków możesz zrobić ze swojego salonu leśny zakątek! Różne tapety ptaszki, drzewa, drogi leśne to idealny pomysł na odprężającą aranżację wnętrza. Przeczytaj, jak stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim salonie. 

Czas na rośliny!

Wiele osób zajmuje się hodowlą roślin, które doskonale wyglądają w różnych wnętrzach. Rośliny sprawiają, że aranżacja staje się bardziej ożywione oraz klimatyczna. Jednak do czego pasują najbardziej? Popularne gatunki takie jak paprotki, fikusy, czy monstery świetnie zgrają się z naściennymi tapetami. Ptaszki, konie, czy inne zwierzęta znakomicie dopełniają klimat leśny salonu. Odpowiednio wybrane tapety ptaszki, czy po prostu z wizerunkiem lasu znakomicie wpasuje się w Twoją relaksującą aranżację!

Dla dodania niekonwencjonalnego klimatu w Twoim salonie warto też dobrać do roślin odpowiednie akcesoria. Ciekawe liście w połączeniu z niekonwencjonalnymi doniczkami wiszącymi lub stojącymi zaprowadzą niepowtarzalny klimat. Do tapety ptaszki doskonale będą pasowały zarówno minimalistyczne modele, jak i również abstrakcyjne, niekonwencjonalne warianty. Dzięki takim dodatkom Twoje wnętrze stanie się oazą spokoju, gdzie każda spędzona chwila będzie stanowić przyjemny moment dnia.

Aranżacja salonu – praktyczne wskazówki

Nie każdy ma rękę do roślin, przez co czasem nawet odpowiednie warunki mogą okazać się niewystarczające do bujnego ogrodu botanicznego w salonie. Idealnym pomysłem na taki przypadek są tapety. Ptaszki w połączeniu z liśćmi na ścianie stanowią niekonwencjonalne zastępstwo prawdziwych roślin. Dzięki nim ozdobisz ściany ze spektakularnym efektem oraz sprawisz, że w Twoim domu pojawi się piękny element, dodający ciekawego klimatu. Co najlepsze, tapety ptaszki i inne można zamienić na nowe w każdej chwili, kiedy w oko wpadnie Ci nowa stylizacja.

Dla osób preferujących minimalizm kilka liściastych dodatków może okazać się strzałem w dziesiątkę ze względu na ich uniwersalność oraz doskonałe dopasowanie do niemal każdego koloru dominującego w pomieszczeniach. Oczywiście tapety ptaszki to nie wszystko! Możesz również dodać botanicznych dodatków na poduszki, zasłony, czy dywany. Dzięki tekstyliom o tematyce zwierząt i liści dodasz wnętrzu przyjaznego oraz przytulnego klimatu. Najlepiej pasują do delikatnych barw ścian, jednak sprawdzą się również w salonach z bardziej wyrazistymi kolorami.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *