Kawiarnia w loftowym stylu – jak ją urządzić?

Stworzenie kawiarni o niepowtarzalnym wnętrzu i wysokiej funkcjonalności jest niezwykle ważne, aby wyróżniać się spośród konkurencji i przyciągnąć klientów. Kluczowa jest oczywiście dobra kawa, jednak skupiając się również na klimacie, oryginalności i aranżacji możemy zyskać wielu gości, dla których tego rodzaju wykończenie jest istotne. Stale zyskujący popularność styl loftowy doskonale wpisuje się w aktualne trendy – panuje w nim minimalizm i prostota, a nawiązujące do poprzemysłowych pomieszczeń wnętrze jest nowoczesne i praktyczne. W artykule podpowiadamy jak stworzyć industrialną kawiarnię, która przyciągać będzie nowych klientów.

Jaki jest styl industrialny?

Tak jak już wspomnieliśmy – przestrzenie industrialne inspirowane są opuszczonymi fabrykami i pustymi magazynami, które w latach 50. przejęli nowojorscy artyści. Słusznie pojawia się skojarzenie otwartych przestrzeni, wysokich sufitów, surowych materiałów i minimalizmu. Wbrew pozorom styl ten daje wiele możliwości – stosując się do kilku podstawowych zasad możemy stworzyć miejsce jedyne w swoim rodzaju. Za podstawę posłużyć może kamień, beton, stal, szkło czy drewno. Warto postawić na kilka kolorów: przede wszystkim sprawdzi się czarny, biały i odcienie szarości, jednak wprowadzenie kolorowych akcentów ożywi nieco przestrzeń i nada jej oryginalności. 

Meble do restauracji - producent LOFT Decora

O tym pamiętaj aranżując własną kawiarnię

Warto pamiętać, że o sukcesie kawiarni decyduje kilka czynników. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest oferta, czyli kawa, herbata i wypieki. Jest to jednak za mało – aby przyciągnąć klientów należy zadbać o wnętrze, funkcjonalność i panujący klimat. Goście przychodzą, aby spotkać się ze znajomymi, pracować czy czytać książkę – powinniśmy zapewnić im taką możliwość. Za stylem loft w kawiarni przemawia przestrzeń, która daje swobodę i intymność oraz prostota, która w żaden sposób nie będzie przytłaczać. Dobrze jest też zwrócić uwagę na oświetlenie – styl industrialny to pofabryczne lampy przemysłowe, metalowe reflektory oraz pozostawione na widoku okablowanie. 

Wyposażenie loftowej kawiarni

Wyjątkowo istotny jest dobór mebli – muszą one podkreślać charakter miejsca, być wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie ich wykonanie powinno gwarantować wytrzymałość. Solidnie wykonane meble sprawdzą się w miejscach, w których panuje duży ruch. Aranżując kawiarnię warto zorientować się wcześniej w dostępnych na rynku opcjach. Godną zaufania firmą jest LOFT Decora – korzystając z wysokiej jakości surowców zapewnia ona trwałość i odporność na uszkodzenia. Producent ten daje możliwość personalizacji wykonywanych przedmiotów, dzięki czemu stworzone wnętrze będzie niepowtarzalne. Duża popularnością cieszą się loftowe stoliki kawowe LOFT Decora, które dzięki swojej uniwersalności służyć będą przez lata. 

loftowe stoliki kawowe LOFT Decora

Zadbaj o wykończenie i dobór dodatków

Sukces składa się ze szczegółów. Aranżując wymarzone miejsce spotkań pamiętaj o istotnej dla loftów zasadzie “im mniej, tym lepiej”. Dodatki wyróżnią Twoją kawiarnię, dlatego zastanów się jakie kolory czy ozdoby chcesz do niej wprowadzić. Do industrialnych wnętrz doskonale pasują minimalistyczne plakaty graficzne – ważne jest jednak, aby pamiętać o spójności formy i kolorów. Popularnym dodatkiem są również rośliny, gdyż ich obecność sprawia, że kawiarnia jest przytulna i nowoczesna. 

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.