Kolumna prysznicowa – jaką wersję wybrać?

Podczas projektowania łazienki należy przede wszystkim postawić sobie za cel stworzenie komfortowych warunków do codziennej pielęgnacji ciała. Oczywiście wiele będzie zależało od metrażu oraz indywidualnych preferencji domowników. Niektórzy wolą korzystać z wanny, inni z kolei preferują kabinę prysznicową. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku bardzo dużą rolę odgrywa rodzaj natrysku.

Wybór kształtu deszczownicy

Wybór odpowiedniej kolumny prysznicowej będzie szczególnie ważny przy posiadaniu wanny. Sama kolumna w wersji podstawowej składa się ze słuchawki oraz deszczownicy. Jest to z pewnością obowiązkowe wyposażenie każdej funkcjonalnej i nowoczesnej łazienki. Sama deszczownica niezmiennie wpisuje się w ramy każdego pomieszczenia łazienkowego i z pewnością nie zmieni się to na przestrzeni lat. Jeśli chodzi o jej design, to mamy do wyboru produkty o różnych kształtach i wymiarach. Zdecydowanie królują pod tym względem wersje okrągłe, prostokątne i kwadratowe.

Klasyka i nowoczesność

Sama kolumna prysznicowa występuje przede wszystkim w wersji chromowanej. Ten wariant zalicza się do klasyki łazienkowej. Poza tym mamy do dyspozycji produkty na wysoki połysk oraz nowoczesne odmiany w kolorze czarnym z matowym wykończeniem. Niektóre kolumny posiadają półki na gąbkę, żel pod prysznic czy mydło. Warto pamiętać, że tego typu wyroby posiadają spory zakres regulacji, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb każdego domownika. Jeżeli kolumna prysznicowa ma zostać zamontowana nad wanną, to warto zakupić ten produkt z wylewką. Ruchoma wylewka z pewnością będzie dodatkowym udogodnieniem. Z pewnością docenimy ją w sytuacji, gdy będziemy chcieli napełnić wannę wodą i wziąć kąpiel.

Wygodnie i oszczędnie

Niektórzy podczas wyboru kolumny prysznicowej mają pewien dylemat. Czy wybrać wersję z mieszaczem, czy termostatem? Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoich zwolenników. Trzeba szczerze przyznać, że komfort i wygodę daje nam kolumna z termostatem. Zapewnia on stałą temperaturę podczas zażywania kąpieli. Za pomocą jednego pokrętła ustawimy temperaturę wody, natomiast drugie pozwoli na swobodną regulację strumienia wody. Ta opcja pomoże nam skrócić czas spędzany pod prysznicem, ponieważ w tej sytuacji nie musimy tracić czasu na ustawianie odpowiedniej temperatury wody. A skoro oszczędzamy czas, to również zmaleją nasze rachunki za gaz i pobór wody. Znika też ryzyko poparzenia się gorącą wodą. Kolumna prysznicowa z mieszaczem wody ma również swoje zalety więc wszystko będzie zależało od naszych upodobań.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.