Kwiaty doniczkowe kwitnące

1
462
kwiaty doniczkowe - pieknosc

Kwiaty nie tylko cieszą nasze oczy, ale również wpływają na nasze samopoczucie oraz inne zmysły. Często stanowią ważny element wystroju wnętrz. W tym artykule przedstawimy najciekawsze kwiaty doniczkowe kwitnące, które nadadzą się idealnie do ozdoby.

Kwiaty są żywą dekoracją. W okresie kwitnięcia budzą zachwyt swoimi niesamowitymi pączkami i kolorami, a przez resztę czasu cieszą wzrok okazałymi, zielonymi liśćmi. Jest więc to zmieniająca się ozdoba, która wymaga odpowiedniej opieki. Jednak z pewnością jest warto!

Jakie kwiaty doniczkowe kwitnące wybrać?

Kwiaty mają różną porę kwitnięcia. Mogą wypuszczać pąki nawet zimą! O każdy gatunek należy inaczej dbać. Jednak wszystkie rośliny mają kojąc wpływ na człowieka. Poprawiają kondycję powietrza w pomieszczeniach, oraz wpływają na nasze zmysły. Koją nerwy, wzrok oraz węch. Poprawiają również pracę naszych organów – płuc oraz krążenie krwi.

Bardzo popularnymi i pięknymi gatunkami kwiatów doniczkowych kwitnących są anturium, fiołki, dzwonki, czy skrzydłokwiaty. To tylko kilka rodzajów z całego morza możliwości!

Anturium to egzotyczny, oryginalny kwiat. Jego owoc to przekształcony liść w pochwę, która otacza kolbę (kwiatostan). Mają mocny, soczysty kolor, a swoim niekonwencjonalnym kształtem zachwycają niejedną osobę.

Dla tych, którzy nie mają ręki do kwiatów lub są zapominalscy, polecamy kwitnące kaktusy! Ich pielęgnacja nie jest wymagająca, a raz do roku obsypią nas pięknymi kolorowymi pąkami.

kwiaty doniczkowe - kaktusy

Jeśli chcemy, aby w naszym domu cały rok widać było piękne kwiaty, wybierzmy fiołki. Nie są proste w uprawie, ale przy odpowiedniej opiece będą nam wdzięcznie kwitnąć praktycznie zawsze!

Pielęgnacja

O rośliny kwitnące dba się inaczej niż o zielone. Różne są produkty, sama pielęgnacja oraz warunki. Jeśli chodzi o nawozy, wybiera się takie z dużą zawartością fosforu, a mniejszą azotu. Podlewanie i zraszanie należy dostosować do pory kwitnięcia, często rezygnuje się ze zraszanie, gdy widać kwiaty. Wszelkie czynności rozdzielające, przesadzanie i rozmnażanie, wykonuje się po przekwitnięciu.

Kwiaty doniczkowe kwitnące to wdzięczna ozdoba każdego wnętrza. Taka dekoracja to idealne rozwiązanie, lepsze niż niejeden obraz czy drobiazg na półce. Ich dobroczynne wpływy na człowieka to dopełnienie pięknego wyglądu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here