Mieszkanie z rynku pierwotnego – Najlepsze oferty

Szukając mieszkania, nie należy działać pochopnie. Tylko spokojne, cierpliwe sprawdzanie ofert, pozwoli na podjęcie dobrej decyzji. Jak więc skutecznie poszukiwać ofert na rynku pierwotnym? Co sprawdzać, aby mieć pewność, że zakup mieszkania będzie w każdym calu udany?

Nieruchomości, takie jak np. mieszkania na rynku pierwotnym w naszym kraju osiągają rekordowe ceny. Często zdarza się, że ludzie decydują się na kupno tzw. dziury w ziemi. Jednak niezależnie od wielkości popytu, warto być ostrożnym i cierpliwym. Wszak zakup nowego mieszkania to spore obciążenie finansowe i dlatego nie wolno pozwolić sobie na pomyłki. Zacząć więc należy od analizy rynku nieruchomości w danym mieście, regionie.

Lokalizacja mieszkania ma znaczenie

Im ciekawsza lokalizacja nowej inwestycji mieszkaniowej, tym oczywiście wyższa cena metra kwadratowego. Szukając z dala od centrum dużego miasta, można oczekiwać niższych cen. Jak sprawdzić zalety i wady konkretnych lokalizacji? Naturalnie każdy oczekuje, że w zasięgu kilkuset metrów będzie miał dostęp do placówek handlowych, usługowych, a także obiektów związanych z edukacją i opieką zdrowotną. Istotna jest również dobrze rozwiązania komunikacja, zarówno miejska, jak i drogowa. Jednak wybierając niezbyt popularne dzielnic, gdzie ceny nowych mieszkań są niższe niż w innych dzielnicach, warto dokładnie sprawdzić plany zagospodarowania. Poszukać należy również informacji o przyszłych inwestycjach. Może się przecież okazać, że za 3 lata powstanie duża szkoła lub zbudowane zostaną nowe drogi i np. linia tramwajowa.

Oferty od sprawdzonych deweloperów

Warto postawić na sprawdzonych deweloperów. Nie ma co się oszukiwać, nie ma na rynku idealnego dewelopera, u każdego można znaleźć odsetek niezadowolonych klientów. Ważne jednak, aby większość opinii dotyczących konkretnego dewelopera miała wydźwięk pozytywny. Do tego dobrze jest zorientować się jak wiele i jakiego rodzaju prowadzi inwestycje budowlane.

Mieszkanie z rynku pierwotnego -negocjacje cenowe

Zawsze, kiedy udajemy się do biura sprzedaży, możemy próbować negocjacji cenowych. W obecnych czasach należy liczyć się z tym, że najbardziej atrakcyjne lokale wyprzedawane są na pniu. Dotyczy to mieszkań do 60 metrów kwadratowych. Kiedy więc dla przykładu szukamy dużego mieszkania, mające np. 80 m2, to śmiało możemy próbować negocjacji cenowych. Równocześnie przy zakupie mieszkania dokładnie należy zorientować się, co wchodzi w cenę. Niektórzy deweloperzy rozbijają ofertę, przez co np. za miejsce garażowe czy komórkę lokatorską należy zapłacić oddzielnie.

Szukając mieszkania na rynku pierwotnym, kiedy nie jesteśmy zdesperowani, „nie rzucajmy” się na pierwszą lepszą ofertę. Kupujący, który chce być zadowolony z transakcji, będzie bardzo starannie sprawdzał wiele informacji, zanim podejmie decyzję o wydaniu niemałych pieniędzy na nowe mieszkanie.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.