Na jakie meble w sypialni warto się zdecydować?

Sypialnia to pomieszczenie w Twoim domu, w którym prawdopodobnie spędzasz najwięcej czasu podczas doby. Stworzenie odpowiedniej atmosfery oraz warunków do relaksu po ciężkim dniu w pracy to przepis na sukces w aranżacji tego pokoju. 

Na pewno więc zastanawiasz się, jakie meble wybrać, żeby przemienić Twoją sypialnię w domową oazę? Na szczęście, odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tekście poniżej. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o idealnych meblach do sypialni. 

Zacznij od wyboru kolorystyki

Urządzając sypialnię, pierwszą decyzją, jaką powinieneś podjąć, jest rodzaj kolorystyki. Chcesz, by pomieszczenie było jasne i spokojne, czy ciemne i tajemnicze? Podczas wyboru odpowiednich kolorów warto sugerować się ilością światła naturalnego, jakie będzie wpadać do pokoju. Ciemne kolory ścian oraz mebli pasują tylko i wyłącznie do pomieszczeń mocno oświetlonych. Z reguły poleca się jasne meble, które można aktualnie znaleźć w każdym sklepie wnętrzarskim, jak np. Nizio Home, ze względu na to, że zazwyczaj pasują do każdego projektu architektonicznego. 

Najważniejszy mebel – łóżko! 

Począwszy od jakości snu, skończywszy na zdrowiu Twojego kręgosłupa, wypoczynek oraz regeneracja podczas spoczynku na łóżku jest kluczową zmienną jeżeli chodzi o satysfakcję i jakość życia. Od tego, jakie łóżko dla siebie wybierzesz, wiele zależy. Warto więc dobrać mebel o designie, który zapewni Ci największą wygodę jako użytkownikowi. 

Zadbaj o prawidłową długość i szerokość w odniesieniu do własnej sylwetki, a jeżeli budżet na to pozwoli, zamów łóżko z regulowanym zagłówkiem. Nie zapomnij, że warto, by łóżko posiadało pojemnik na pościel lub innego rodzaju schowek, który zwiększy funkcjonalność mebla. 

Sypialniana garderoba

Rzadko kto może sobie pozwolić na to, by przeznaczyć jedno z pomieszczeń w domu na garderobę. Dlatego najczęściej taką funkcję musi pełnić również sypialnia i znajdująca się w niej szafa. Chcąc maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń w sypialni, warto rozważyć zabudowę całej ściany, co zapewni nam wystarczającą ilość miejsca do przechowywania ubrań oraz zmniejszy ilość pustych przestrzeni, w których może gromadzić się brud i kurz. Przy zakupie szafy, ciekawym pomysłem jest, by zdecydować się na model, który posiada lustra przyklejone na drzwiach szafy. W ten sposób pomieszczenie optycznie się powiększa, a Ty masz miejsce, żeby się przeglądać.  

Mniejsze meble dopełniające aranżację

Poza szafą i łóżkiem, w sypialni powinny znaleźć się stoliki nocne po każdej stronie łóżka oraz lampa stojąca, jeżeli jesteś miłośnikiem czytania lub pracy z łóżka. Te małe, ale wyjątkowo praktyczne meble dodadzą pomieszczeniu charakteru i podniosą komfort domowników. 

Dodatki tworzące odpowiednią atmosferę

Przy zakupie mebli, zaleca się również rozglądanie się za różnego rodzaju dekoracjami oraz dodatkami, które pozwolą ożywić wnętrze naszej sypialni. Pomyśl o wiszącej półce, na której możesz ustawić ramki ze zdjęciami lub ulubione książki. Zastanów się nad dodatkowym oświetleniem dekoracyjnym, które umili długie, zimowe wieczory. Bądź kreatywny i nadaj swojej sypialni niepowtarzalną atmosferę. 

Sypialnia to jedno z najważniejszych, jeżeli nie najważniejsze pomieszczenie w Twoim domu. Dopilnuj więc, by meble w niej ustawione były zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Wykorzystaj rady zapisane powyżej i zakup meble, które odmienią Twoją sypialnie raz na zawsze.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.