Narożniki ogrodowe – jakie najlepiej się sprawdzą?

Wraz z nadejściem lata, coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Aby w pełni wykorzystać ciepłe, długie dni, warto zawczasu odpowiednio przygotować ogród. Klasycznym rozwiązaniem pozwalającym na relaks w ogrodzie są narożniki ogrodowe. Najlepiej wybrać odpowiednio duży model, żeby spełniał swoją funkcję nie tylko podczas wieczorów spędzanych w gronie rodzinnym, lecz również podczas różnego rodzaju imprez.

Narożniki ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Narożniki ogrodowe to meble prezentujące się bardzo elegancko – swoim wyglądem przypominają meble spotykane w salonach. Świetnie sprawdzą się na dużym tarasie bądź w zacisznym miejscu w ogrodzie. Wybierając meble do ogrodu, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego materiału oraz tkaniny. Materiały, z jakich wykonane są narożniki ogrodowe, powinny być jak najwyższej jakości. Trzymanie mebli na zewnątrz naraża je na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak silne słońce, deszcz czy wahania temperatury. Problemem może też być wszechobecny kurz, błoto, a także dym z grilla czy z ogniska. Niektórym z tych czynników nie da się zapobiec. Dlatego dobrym pomysłem jest wzięcie pod uwagę każdego z nich oraz zdecydowanie się na narożnik ogrodowy, który będzie cechował się wytrzymałością oraz solidnością. Oczywiście wcale nie oznacza to, że musimy rezygnować z wygody na rzecz surowego drewna. Obecnie narożniki ogrodowe mogą być wyposażone np. w bawełniane poduszki z pianką, a także wygodne oparcia. Na takim meblu możemy spokojnie i komfortowo odpocząć. Nie należy jednak zapominać, aby nawet najbardziej trwałe tkaniny zabierać do domu na noc.

Z jakiego materiału powinny być wykonane narożniki ogrodowe?

Aby móc w pełni cieszyć się z narożników ogrodowych, musimy przemyśleć, jaki materiał bardziej nam odpowiada. Obecnie meble na taras można zobaczyć wykonane m. in. z technorattanu. Bardzo dobrze sprawdza się on, jeśli chodzi o ciężkie warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, spadek temperatury czy słońce. Gorące promienie nie sprawią, że meble wykonane z tego materiału od razu wyblakną. Mogą z powodzeniem służyć nam przez wiele lat, jeśli tylko na zimę będziemy je chować do środka. Naturalny rattan to materiał piękny i klasyczny, jednak może być mniej trwały. Trzeba dobrze o niego dbać, aby się nie zniszczył. Narożniki ogrodowe z rattanu wspaniale będą wyglądać w tradycyjnych wiejskich ogrodach, np. urządzonych w stylu prowansalskim.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.