Dla większości osób odbiór mieszkania to ważna chwila, zwłaszcza gdy jest to lokal na własne potrzeby. W kontekście inwestycyjnym zwykle chcemy uniknąć nieprawidłowości, aby nieruchomość była, jak najmniej absorbująca. Na co zwrócić uwagę?

Zakup własnego M lub domu to ważne wydarzenie w życiu każdego z nas. Jest to oznaka samodzielności, ustatkowania się czy pójścia na swoje. Decyzja o zakupie obarczona jest dużym bagażem emocjonalnym. W końcu nieruchomość w Gdańsku to wydatek przynajmniej kilkuset tysięcy złotych. Jest to więc czas głębokich analiz dotyczących lokalizacji, wielkości, a także dodatkowych parametrów, które uważamy za istotne. Podjęcie decyzji wiąże się ze wspomnianym wydatkiem lub zaciągnięciem zobowiązania w instytucji finansowej. Wydaje się, że w takiej sytuacji odbiór nieruchomości to czysta formalność. Nic bardziej mylnego – dlaczego?

Odbiór mieszkania Gdańsk to dobra okazja na merytoryczne i techniczne wsparcie, które pomoże zidentyfikować ewentualne nieprawidłowości. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/gdansk.

Odbiór mieszkania Gdańsk – czego nie robić?

Oczywiście emocje miotają nami od środka i w zależności od naszego sposobu bycia okazujemy to mniej lub bardziej. W końcu po okresie oczekiwania mamy możliwość obejrzenia swojej nieruchomości. Często taka wizyta ma charakter zapoznawczy, a w głowie kłębią się nam tysiące myśli dotyczących urządzenia kuchni, łazienki, salonu, dosłownie wszystkiego. Nic więc dziwnego, że słuchamy przedstawiciela dewelopera, ale nasz umysł zaprzątają zupełnie inne myśli.

W tym miejscu warto wziąć głęboki oddech, wyjrzeć przez okno sprawdzając widok i wrócić na ziemię, bo czek nas sporo pracy. Na pewno nie powinniśmy przychodzić nieprzygotowani, czyli bez dokumentacji technicznej, która umożliwi weryfikację parametrów. Często zapominamy o podstawowych narzędziach jak miarka czy poziomnica, a to przydatne atrybuty w momencie odbioru. Jest jeszcze multum rzeczy, o których możemy zapomnieć, nie zapytać lub zbagatelizować. Jak więc poradzić sobie z odbiorem mieszkania?

Bezcenne wsparcie

Jeżeli chcemy dać ponieść się emocjom przy odbiorze nieruchomości lub nie mamy wystarczającej wiedzy technicznej, to warto sięgnąć po pomoc. Inżynierowie i inspektorzy budowlani są dobrymi partnerami do tego typu czynności. Bogate doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt np. termowizyjny umożliwia odpowiednią penetrację lokalu pod względem usterek. Wszystkie znalezione wady znajdą się w protokole odbioru, co najczęściej będzie oznaczało zobowiązanie dewelopera do usunięcia usterek.

 Czasami drobne wycieki lub ubytki cieplne, które sprawdzimy urządzeniem termowizyjnym, mogą mieć duże znaczenie w korzystaniu z mieszkania, a także w przyszłych rachunkach. Ponadto sprawdzony zostanie metraż, za który zapłaciliśmy, czy jest zgodny z umową, a także inne detale, jak np. kąt nachylenia ścian, czy rysy na szybach. Zebrane w ten sposób dane trafiają do inwestora, który zwykle pisemnie informuje o swojej decyzji. Jeśli jest ona pozytywna, to podaje czas, w którym ekipa naprawi wady. W kolejnym kroku odbywają się kolejne oględziny i w wypadku akceptacji przechodzimy do finalizacji. Przy takim wsparciu możemy mieć pewność, że cały proces przebiegnie prawidłowo, a my będziemy cieszyć się wolną od wad nieruchomością.

Odbiór mieszkania to ważna chwila dla każdego właściciela. Warto zadbać, aby nabywany produkt był wolny od wad. Pomóc w tym mogą profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się nieruchomościami od strony technicznej. W ten sposób mamy pewność, że nabyliśmy lokal wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here