STREFY KUCHENNE, O KTÓRYCH MUSISZ WIEDZIEĆ!

Wiele mówi się na temat trójkątów roboczych. Warto jednak pamiętać, że nie tylko one są istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszych kuchni. Gotowanie ma być przyjemnością. Im większy porządek będzie panował w przestrzeni, tym milej będzie się w niej pracowało. Okazuje się, że istnieją sposoby na to, aby ten porządek robił się praktycznie sam! Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach i wybrać kuchnie na wymiar.

Kuchnie na wymiar w Krakowie umożliwiają takie zorganizowanie przestrzeni, abyśmy zyskali podział na konkretne strefy.

  • STREFA ZAPASÓW – Aby w kuchni mogła dziać się magia pełna smaków i zapachów, potrzebować będziemy składników. To owoce, warzywa, puszki, napoje, mleko, mąki, makarony i wiele, wiele więcej. Powinniśmy wszystkie elementy spożywcze przechowywać w jednym miejscu (oczywiście poza tymi, które muszą znaleźć się w lodówce). Warto wyznaczyć jedną szafkę lub może nawet wnękę na przygotowanie przydomowej spiżarni. Dzięki temu wszystko będziesz mieć pod ręką.
  • STREFA PRZECHOWYWANIA – Jest to miejsce, w którym znajdą się wszystkie nasze akcesoria (sztućce, chochle, trzepaczki, miksery, itp.), kubki, szklanki oraz talerze. Przechowujemy je najczęściej z płytkich i głębokich szufladach, szafkach typu cargo, obrotowych, ale i zwykłych, głębokich. Mamy więc łatwy dostęp do wszystkich naczyń, których potrzebujemy w danej sytuacji.
  • STREFA PRZYGOTOWANIA – W tym miejscu bardzo dużo się dzieje. Potrzebujemy więc solidnego blatu roboczego. Jego powierzchnia w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji, a także od wielkości naszej kuchni. Wokół niego powinny znaleźć się gniazdka elektryczne, szuflady z przyprawami.
  • STREFA GOTOWANIA/PIECZENIA – Tutaj dzieje się magia! W tej strefie powinniśmy przechowywać wszystkie garnki, patelnie, blachy do pieczenia, brytfanny, itp. Powinniśmy zadbać tu o pojemne szafki, być może nawet i wysuwane półki z dużym udźwigiem. Dzięki temu gotowanie stanie się o wiele przyjemniejsze.
  • STREFA ZMYWANIA – Jest to miejsce, w którym naturalnie znajdzie się zlewozmywak. Pod nim zostaje nam dużo przestrzeni. Można wykorzystać ją nie tylko na wysuwane kosze na posegregowane odpadki. Warto też pomyśleć o detergentach i środkach czystości.

Aby mieć pewność, że wszystkie strefy będą spełniały nasze oczekiwania, warto postawić na kuchnie na wymiar w Krakowie. Meble Prato to jedna z firm, która przygotowuje fenomenalne projekty, funkcjonalnych kuchni.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.