Panele podłogowe w kuchni

Z pewnością myśląc o podłodze w kuchni pierwsze co przychodzi nam na myśl to płytki. Jednak, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, dlatego wiele rzeczy się zmienia. Już nie tylko wybieramy płytki, ale coraz częściej stawia się na panele podłogowe w kuchni. Czy warto?

Czym są panele podłogowe?

Panele podłogowe mają za zadanie imitować prawdziwe, lite drewno. Są jednak dużo tańsze od desek i łatwiejsze w montażu. Łączy się je za pomocą specjalnych wypustek i wpustek, a co jeszcze lepsze, nie trzeba ich przytwierdzać do podłoża. Ich jakość jest również niczego sobie, używa się ich nawet w wielu sklepach. Wszystko zależy jednak od ich klasy ścieralności i twardości, a co za tym idzie, od ceny. Jednak samo utrzymanie paneli jest bardzo proste, gdyż nie trzeba ich lakierować, ani cyklinować

Panele podłogowe w kuchni – za i przeciw

Podstawowym zagrożeniem, jakie czeka na panele w kuchni jest wilgoć. Z pewnością boimy się, że przez zalanie doprowadzimy do wybrzuszenia się paneli. Jednak dzisiaj nie jest to taki problem. Wilgoć zwykle nie jest zagrożeniem, gdyż przez dobrą wentylację oraz wyciągi w kuchni panuje odpowiednia temperatura. Inny problem jest jednak widoczność brudu na podłodze. Panele są elektrostatyczne, co zatrzymuje na nich kurz. Wszelkie plamy również są widoczne. Nawet od sprzątania, mycia podłogi, na panelach mogą pozostawić kurz. Producenci zajęli się tym tematem, i w droższych modelach znajdziemy powłokę antystatyczną, co zapewnia brak przyczepności drobinek kurzu.

Panele podłogowe w kuchni - drewno

Zwracajmy uwagę na krawędzie! Jeśli nie będą one odpowiednio wykończone, zalaminowane oraz profilowane, z biegiem czasu zaczną się niszczyć. Sprawi to, że nasza podłoga straci dużo na wyglądzie i przestanie cieszyć oko. Kolejną ważną kwestią jest wygłuszenie. Sztuczny materiał, z jakiego wykonane są panele wydaje charakterystyczny dźwięk, dlatego, aby uniknąć echa niosącego się po całym domu, należ odpowiednio zabezpieczyć podłogę. Używa się do tego specjalnych pianek o dostosowanej grubości.

To wszystkie praktyczne porady oraz informacje, które pomogą przy decyzji w sprawie montażu paneli w naszej kuchni. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw łatwiej jest wybrać odpowiednią posadzę do naszego pokoju. Kupujmy świadomie!

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *