Pięć mebli, które są niezbędne w pokoju dziecięcym

Urządzanie pokoju dla dziecka to duże wyzwanie. Rodzice zastanawiają się jakie meble powinny się w nim znaleźć, tak aby zapewnić dziecku maksymalny komfort. Z jednej strony powinny one być one funkcjonalne, z drugiej strony powinny pasować do gustu dziecka. Jakie meble obowiązkowo powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym?

I Łóżko

Łóżko dla dziecka to bardzo ważny mebel. Zdrowy i spokojny sen będzie przekładał się na rozwój dziecka i jego samopoczucie. Szczególną uwagę warto zwrócić na łóżko w przypadku przedszkolaka. Dzieci w tym wieku niekoniecznie chcą spać same. Kolorowe, niebanalne łóżeczko może być świetną zachętą do tego, by zasypiać w swoim pokoju. Łóżko dla starszych dzieci może być nieco od nich większe. Trzeba mieć na uwadze dynamiczny rozwój ich wzrostu oraz zwiększającą się masę ciała. Większe łóżko będzie mogło być tym samym dłużej użytkowane.

II Biurko

Nie ulega wątpliwości jak ważnym meblem jest biurko dla dzieci. To właśnie przy nim pociecha spędza wiele czasu, usiłując odrobić zadania domowe, czytając książki czy rysując. Wysokość biurka powinna być dostosowana do wzrostu dziecka. Chodzi o to, by dziecko się nie garbiło i nie utrwalało nieprawidłowej wady postawy. Dobrze jeśli biurko ma szuflady – można schować w nich przybory szkolne i plastyczne, które jednocześnie pozostają „pod ręką”.

III Krzesło

Krzesło dla dziecka powinno być wygodne. Najlepiej, by posiadało tapicerkę i oparcie, które pozwala utrzymać prosty kręgosłup. W przypadku dzieci, które z roku na rok są większe, dobrze sprawdza się krzesło z regulacją. Zakupione krzesło będzie wówczas służyło na dłużej, pozostając jednocześnie optymalnym dla wzrostu dziecka. Dodatkowym urozmaiceniem dla dziecka może być krzesło obrotowe. Ważne, by młody uczeń sam mógł wybrać kolor tapicerki. Wielu producentów mebli oferuje także tapicerki we wzory bądź z bohaterami ze znanych kreskówek i bajek.

IV Regał na książki

W pokoju dziecka powinien znaleźć się regał na książki. Młody uczeń będzie mógł przechowywać w nim podręczniki, ulubione książki i lektury szkolne. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym dobrze by regał nie był zbyt wysoki. Przedszkolak powinien mieć możliwość sięgnięcia po daną książeczkę w każdym momencie. Na półkach ustawić można również zabawki oraz inne, ważne dla dziecka przedmioty.

V Szafa

Szafa dla dziecka to miejsce, gdzie będą przechowywane jego ubrania, bielizna i buty. Standardowa szafa z wieszakami sprawdzi się lepiej w przypadku nastolatków, którzy sami decydują, co chcą na siebie włożyć. Rodzice młodszych dzieci preferują szafę z szufladami, a czasem nawet komodę. Dzięki temu łatwiej mieć kontrolę nad znajdującymi się wewnątrz ubraniami.

Pokój marzeń dla dziecka

Wybierając meble dla dzieci, rodzice często muszą iść na kompromis pomiędzy gustem dziecka, funkcjonalnością mebli a ich ceną. Na szczęście nie trzeba wydać majątku, by zakupić ładne i solidne meble, czego przykładem jest sklep internetowy WikiMeble – https://www.wikimeble.pl/MEBLE_MLODZIEZOWE. Szeroki wybór oferowany przez producentów mebli sprawia, że skompletowanie wyposażenia pokoju dziecięcego nie będzie dużym problemem.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.