Przykry zapach – Remont czy ozonowanie?

Bywa, że pomimo starań i wysokich standardów higieny, w naszym domu albo mieszkaniu utrzymują się niechciane przykre zapachy. Stosujemy odświeżacze, wietrzymy, a mimo tego nie jesteśmy w stanie nic zrobić, aby jakość naszego domowego powietrza wzrosła i przestała nam zawadzać. Niestety w niektórych wypadkach, usuwanie przykrych zapachów z założenia, bez użycia odpowiedniego urządzenia jest niewykonalne. Nie zdajemy sobie sprawy, że otoczenie, czyli ściany, meble i wszystko, na co składa się dom, wchłaniają i kumulują w sobie każdy zapach, który zamiast ulegać zwietrzeniu, często z każdą chwilą narasta. Szczególnie mieszkania używane od dawna i  takie, w których nie odbywały się okresowe remonty, mają tendencję do tzw. tęchnięcia i jedynym, co może pomóc w takim wypadku, jest ozonowanie pomieszczeń.

Domowe urządzenie do usuwania przykrych zapachów

Zakupienie własnego urządzenia wchodzi oczywiście w drogę, ale wówczas należy bardzo dokładnie wczytać się w instrukcję jego użytkowania, a także, jakie czynności wykonać przed pracą i jak zachowywać się już podczas pracy.

Po pierwsze należy mieszkanie wysprzątać i zwrócić szczególną uwagę na przewietrzenie starych szaf, w formie usunięcia z nich wszystkiego, czego nie używamy. Tkaniny są niestety najczęstszą przyczyną powstawania stęchlizny w domu i chociaż ozonator powietrze oczyści, to pozostawione, stare łachy, szybko nam o swojej obecności przypomną, a zabieg trzeba będzie powtórzyć. Trzeba sprawdzić wszystkie zakamarki i usunąć z domu wszystkie śmieci. Dopiero potem możemy krok po kroku, czyli pomieszczenie po pomieszczeniu poddać zaplanowanej pracy ozonatora i jeżeli przeprowadzamy ozonowanie samodzielnie, nie możemy przebywać w miejscu pracy urządzenia. Ani ludzie, ani zwierzęta. Dobrze jest zaopatrzyć się na wszelki wypadek w filtr węglowy, gdybyśmy jednak do ozonowanego pomieszczenia wejść musieli. Jest on zresztą dołączony do zestawu wraz z urządzeniem. Po wszystkim, pomieszczenia dokładnie wietrzymy.

Profesjonalna firma usuwająca przykre zapachy

W wypadku zamówienia firmy zajmującej się taką usługą najlepiej jest opuścić dom na jeden dzień i zdać się całkowicie na nich. Są na rynku takie, które wykonują wszystkie potrzebne działania kompleksowo, a po ich wizycie, my wracamy już do pachnących świeżością pomieszczeń. W przypadku remontu warto również powierzyć swoje mieszkanie fachowcom. Profesjonalne firmy, zadbają o odpowiednie oczyszczenie mieszkania oraz użyją odpowiednich bezwonnych materiałów.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.