Wiercenie w betonie – jaką wiertarkę wybrać?

W mieszkaniu bardzo często coś zmieniamy. Podczas remontu lub aranżacji wnętrza przydatna jest wiertarka. Jak dobrać odpowiednie parametry do naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wiertarki?

Jak wybrać odpowiednią wiertarkę?

W sklepach budowlanych dostępne są różnego rodzaju wiertarki. Dobór odpowiedniej zależy od tego, w jakim celu będzie ona używana. Jeśli czeka nas wiercenie w betonie, to potrzebujemy wiertarki udarowej. W przypadku, gdy będziemy używać jej jedynie do powieszenia obrazków lub wkręcania śrub, to wystarczy nam wiertarko-wkrętarka.

wiertarka plan

Przed zakupem musimy się zastanowić, który model będzie dla nas najlepszy. Warto zainwestować w lepszy sprzęt, gdyż w przyszłości może będziemy chcieli zrobić remont generalny, podczas którego wiertarka udarowa lub młotowiertarka na pewno się przydadzą.

Wiercenie w betonie – jaki sprzęt jest najlepszy?

Osoby mieszkające w starszych blokach mają problem z wierceniem nawet małych otworów w ścianie. Wiąże się to z tym, iż w latach 70. i 80. budynki były budowane z betonu. Jest to bardzo twardy materiał, dlatego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, aby wywiercić w nim dziurę.

W przypadku ścian betonowych oraz ścian wykonanych z cegły ceramicznej i silikatowej niezbędne jest użycie wiertarki udarowej lub młotowiertarki. Taki sprzęt można kupić zarówno w wersji amatorskiej i profesjonalnej. Jeśli wiertarka będzie używana sporadycznie, to wystarczy pierwszy model.

Jaki sprzęt wybrać do małych remontów?

W większości przypadków remont jest wykonywany przez ekipę budowlaną. Nie każdy mężczyzna zna się na budowlance i nie każdy też ma czas. Jednak w każdym domu powinien znaleźć się podstawowy sprzęt. Przede wszystkim wiertarka o mocy 500 lub 600 W w zupełności wystarczy, aby wywiercić otwory w drewnie czy metalu.

Możemy wybrać także wiertarko-wkrętarkę akumulatorową. Jest do niewielkie urządzenie, którym szybko i sprawnie wkręcimy śruby oraz wywiercimy niewielkie otwory w miękkich ścianach czy przedmiotach.

budowa domu

Jaką wiertarkę wybrać?

Wiemy już, że sprzęt dzieli się na profesjonalny i amatorski. Oczywiście ten pierwszy jest znacznie trwalszy i solidniejszy. Jest on wykorzystywany przez firmy remontowe. Wybór zależy od tego, jak często będzie ona używana i do jakich materiałów stosowana.

Najważniejszym parametrem jest moc. Domowy sprzęt powinien mieć od 700 do 1000 W, jeśli chcemy samodzielnie remontować i aranżować wnętrza. Wybierając wiertarkę, warto postawić na znanych producentów, którzy oferują sprzęt wysokiej jakości. Poradzi on sobie z wszelkimi przeciwnościami.

Przeczytaj też, jak krok po kroku zrobić beton

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.