Wybór markizy tarasowej – na co zwrócić uwagę?

Uzyskanie idealnej osłony tarasu przed słońcem nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zamiast więc tracić czas i pieniądze na testowanie różnych rozwiązań, z których większość nie przynosi oczekiwanych efektów, warto od razu wybrać dobrą markizę tarasową.

  1. Zalety nowoczesnych markiz tarasowych
  2. Jak zamontować markizę tarasową?
  3. Czy warto zamówić markizę na balkon?

Dzięki temu będzie można cieszyć się przesłoniętym tarasem, który raz na zawsze rozwiąże problem ze zbyt dużym nasłonecznieniem. Tarasy można montować nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w lokalach, które zapewniają klientom możliwość skorzystania z ogródków letnich.

Zalety nowoczesnych markiz tarasowych

Najważniejszą zaletą markiz jest to, że uzyskana dzięki nim osłona tarasu przed słońcem jest bardzo trwała, co wynika z zastosowania solidnej konstrukcji. Dodatkowo odpowiednio dobrana markiza tarasowa może mieć charakter dekoracyjny, zwłaszcza że producent oferuje duży wybór materiałów stosowanych jako pokrycie. Na życzenie klienta markizę można wyposażyć w napęd elektryczny, który ułatwi jej regulację. 

Jak zamontować markizę tarasową?

W zależności od typu markizy można ją zamontować na jeden z trzech sposobów. Pierwszym jest montaż przy krokwi dachowej, ale takie rozwiązanie nie zawsze można wybrać z powodów konstrukcyjnych. Wówczas pozostaje montaż markizy przy ścianie zewnętrznej. Trzecią opcją jest montaż przy suficie, jednak wymaga to zastosowania dedykowanego uchwytu. Jeżeli nie wiesz, jaką markizę wybrać i który typ montażu najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku, sprawdź poradnik Jak wybrać markizę tarasową, gdzie wszystko zostało szczegółowo opisane. Znajdziesz tu również opis markiz z kasetą oraz tych, które nie mają takiej osłony. Chociaż markizy z kasetą są nieco droższe, kaseta zabezpiecza je przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. 

Czy warto zamówić markizę na balkon?

Tarasy to tylko jedno z wielu zastosowań markiz. W końcu zbyt duże nasłonecznienie może występować również w innych miejscach. Niektórzy klienci decydują się na to, aby wykorzystać markizę do zasłonienia balkonu. Dobra markiza balkonowa świetnie sprawdzi się jako osłona balkonu przed słońcem. Niezależnie jednak od tego, w jakim miejscu chcesz zamontować markizę, musisz pamiętać, aby ją dobrze zamontować. Wówczas solidna konstrukcja zapewni ci spokój i rozwiąże problem na wiele lat. Szczegółowych informacji na temat tego, jak zamontować markizę tarasową udzieli ci sprzedawca.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.