Wynajem podnośników – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Podnośniki są obecnie coraz częściej używane nie tylko przy typowych pracach na wysokościach, lecz również w magazynach, przedsiębiorstwach, przy instalowaniu reklam i wielu innych sprawach. Istnieje zatem spora szansa, że jako przedsiębiorcy prędzej czy później staniemy przed koniecznością zorganizowania podnośnika. Jak to zrobić? Jak się przygotować?

Czym są podnośniki i jakie są ich podstawowe rodzaje?

Na początek warto w ogóle wiedzieć, czym jest podnośnik. Otóż tu nadmiernej filozofii nie ma – podnośnik to maszyna służąca do podnoszenia na pewną wysokość materiałów lub osób. Generalnie wyróżniamy kilka rodzajów podnośników w zależności właśnie od osiąganej wysokości czy innych parametrów.

Na sam początek mamy zatem podnośniki nożycowe. Charakteryzują się one małymi wymiarami, zdolnością do pracy w trudno dostępnych przestrzeniach, bardzo dużą stabilnością. Następnie są podnośniki masztowe – one także posiadają małe rozmiary, co pozwala im na pracę w małych przestrzeniach. Niemniej jednak nie są już tak stabilne, za to posiadają obrotową platformę, ułatwiającą pracę. Podnośniki teleskopowe mają większe oraz zdolność ruchu także przód-tył. Najbardziej ruchome, ale też i największe są podnośniki przegubowe.

Jakie są zalety z wynajmu podnośników? 

Teraz w zasadzie warto powiedzieć, po co wynajmować podnośniki, skoro można je przecież kupić? Przede wszystkim – jest to naprawdę bardzo kosztowny sprzęt. Często nawet w najlepszym wypadku stać nas by było na mierną jakość, która po kilku latach już by była niewystarczająca. Wynajmując natomiast mamy możliwość korzystania z najnowszego sprzętu i po np. roku zamienić go znowu na najnowszy.

Na co patrzeć podczas wynajmu podnośników? 

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas wynajmu podnośników? W praktyce w zasadzie na to samo, co w innych przypadkach. Jak twierdzą eksperci z hws-wynajem.pl, na pewno liczyć się będzie tu jakość silnika spalinowego oraz jego zużycie paliwa i ekologiczne aspekty. Dale spójrzmy zawsze na koła – czy na pewno nadają się do pracy wewnątrz budynku i nie zniszczą posadzki. Oczywiście także dość standardowym parametrem jest udźwig danego podnośnika. Warto jeszcze zawsze sprawdzić, jaki poziom hałasu generują dane podnośniki tak, aby przypadkiem nie zagłuszyć połowy przedsiębiorstwa.

Jak wybrać najlepszą firmę wynajmującą podnośniki?

Na koniec już warto w zasadzie zapytać, skąd mamy wiedzieć, która z licznych firm oferujących wynajem podnośników będzie najlepsza? Przede wszystkim zawsze warto popytać znajomych, czy coś nie słyszeli o tej firmie oraz sprawdzić recenzje oraz komentarze i opinie, a także oficjalne referencje i to, z jakiej firmy one pochodzą. Te może niezbyt obiektywne źródła pozwolą chociaż odrzucić nam naprawdę kiepskiej jakości firmy. Dalej zawsze trzeba spojrzeć na ofertę – czy dana firma ma to, co chcemy, czy na pewno cena jest dla nas akceptowalna itp. Oczywiście zawsze także warto umówić się z osobą, która jest odpowiedzialna za wynajem, porozmawiać o tym, jak wygląda ich pomoc z obsługą czy jeśli dojdzie do awarii…

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.