Zabezpieczenie balkonu przed szkodliwym działaniem wody

Balkon bardzo często jest traktowany po macoszemu. Składuje się na nim różne przedmioty, które nie mieszczą się w mieszkaniu. Możemy jednak zagospodarować tę przestrzeń gustownie i stylowo. Balkon może być dodatkowym pomieszczeniem, w którym się odprężymy lub będzie miejscem do przechowywania. Najpierw jednak musimy zabezpieczyć balkon przed opadami deszczu.

balkon blok

Zabezpieczenie balkonu przed deszczem

Jeśli chcemy w pełni korzystać z walorów balkonu, powinniśmy go dobrze zabezpieczyć. Przede wszystkim chodzi o wodę, która przedostaje się na balkon podczas opadów. Można temu jednak zaradzić. Są różne metody. Wybór odpowiedniej zależy od naszych preferencji. Jedną z nich jest zabudowa balkonu szkłem. Wówczas tworzymy zamknięte pomieszczenie, które możemy potraktować jak dodatkowy pokój. Szyby w zimie będą chronić przed śniegiem, a latem w upalne dni będzie można je otworzyć, aby świeże powietrze docierało do mieszkania. Możemy także wykorzystać płyty z poliwęglanu. W przypadku, gdy nie chcemy zabudować całego balkonu, możemy jedynie zabezpieczyć dolną część. Na górze w takim wypadku dodatkowo pomoże daszek.

Zobacz też czym dokładnie jest taras wentylowany

Jakie materiały sprawdzą się podczas zabezpieczania balkonu?


Balkon oprócz tego, że powinien być funkcjonalny, to musi również dobrze wyglądać. Jest to przecież część naszego mieszkania i chcemy tam czuć się dobrze i przytulnie. Zabezpieczenie balkonu można wykonać różnymi technikami i przy użyciu różnego rodzaju materiałów. Trwałym produktem są płyty poliwęglanowe, które są praktycznie niewidoczne. Jeśli na podłodze położone są deski drewniane, to należy je zabezpieczyć odpowiednim preparatem odpornym na działanie wody i warunków atmosferycznych. Barierki i ściany powinny być pomalowane farbą, która przeznaczona jest na zewnątrz. Jeśli nie wiemy, jakie produkty wybrać, to najlepiej zasięgnąć porady w sklepie budowlanym.

balkon architektura

Jak zagospodarować balkon?

Zabezpieczenie balkonu to jedna sprawa, która jest oczywiście istotna. Drugą jest aranżacja tej przestrzeni. Balkon może być doskonałym miejscem relaksu. Nawet na niewielkiej przestrzeni możemy stworzyć namiastkę ogrodu. Wystarczy dobrać odpowiednie meble i posadzić roślinność. Możemy także hodować warzywa i zioła. Jeśli mamy niewielkie mieszkanie, to najlepszym rozwiązaniem jest zabudowa balkonu. Zyskujemy wówczas zamkniętą przestrzeń. Na balkonie mogą stać meble lub inne przedmioty, które będą chronione przed deszczem, śniegiem i wilgocią. Jeśli balkon jest ustawiony na stronę południową, to dobrym pomysłem jest oranżeria. Szczególnie zimą w takim miejscu można spędzać wiele godzin.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.