zalety blatów kamiennych

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o wyposażenie do kuchni. Ogromne możliwości aranżacyjne sprawiają, że każdy może stworzyć wystrój w oparciu o swoje indywidualne potrzeby i preferencje. W pomieszczeniu tym oczywiście nie może zabraknąć mebli, które powinny być funkcjonalne i ładnie się prezentować. Bardzo duże znaczenie ma to, z jakiego materiału zostały wykonane blaty, które będą stanowić przecież część użytkową. Do wyboru jest co najmniej kilkanaście rodzajów blatów, które różnią się nie tylko ceną i wyglądem, ale także trwałością, odpornością na plamy i zarysowania. Ogromną popularnością ostatnimi czasy cieszą się blaty kamienne, na korzyść których przemawia wiele czynników. 

Jakie są zalety blatów kamiennych? 

Kamień w kuchni jest nie tylko modny, ale także bardzo mile widziany i praktyczny. Do wyboru mamy wiele rodzajów kamienia, dzięki czemu możemy stworzyć aranżację na miarę swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Blaty granitowe

Największym uznaniem cieszą się blaty wykonane z granitu, który uważany jest za najtrwalszy kamień – odporny na zarysowania i zaplamienia w największym stopniu. Występuje on w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Do dyspozycji mamy nie tylko beże i szarości, ale także błękity i zielenie czy też nawet czerń. Na korzyść granitowego blatu przemawia to, że jest on bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie wymaga impregnacji. Ciekawą opcją jest także porfir i bazalt niewymagające impregnowania. Jeśli zależy nam na unikalnym designie, to warto zdecydować się na blaty marmurowe czy też wykonane z trawertynu, które wyróżniają się oryginalnym wzornictwem. Tego typu kamienie potrzebują jednak impregnacji i nie są aż tak odporne na zaplamienie. 

Trwałość blatów kamiennych

Niezaprzeczalną zaletą blatów kamiennych jest ich trwałość, dzięki której możemy korzystać z nich do woli przez wiele lat. Kamień jest na tyle wytrzymały, że jest w stanie przetrwać bez szwanku przez kilkadziesiąt lat. Jest to także materiał twardy i ognioodporny, dlatego też świetnie sprawdza się w kuchni – w tym przy kuchence gazowej czy piekarniku. Blaty kamienne Kraków łatwo jest utrzymać w czystości, są odporne na działanie wilgoci i zarysowania. Na kamiennej powierzchni bezproblemowo można stawiać gorące naczynia czy też kroić i to bez ubawy o jej uszkodzenie czy nawet zarysowanie. Szeroka gama kolorystyczna i możliwość wycinania dowolnych kształtów także przemawiają na korzyść kamiennych blatów. Ponadto wyglądają one bardzo elegancki i nadają wnętrzu charakteru. Nie brakuje zarówno tych drogich, jak i tańszych gatunków kamienia, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here