Modne kolory farb

W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy coś dla estetów, fanów niestandardowych rozwiązań kolorystycznych, ale także tych, którzy stoją przed wyborem koloru ścian w swoim nowym mieszkaniu lub po prostu zdecydowali się na remont, który niesie ze sobą zmiany w tej materii. Dzisiejszy tekst poświęcimy modnym kolorom farb, które w najbliższym czasie będą królować w katalogach wnętrzarskich. Chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze, które zachwyci wszystkich odwiedzających? Zapraszamy do lektury!

Jak odpowiednio pomalować ściany?

Pamiętaj, że ściany i sufit wizualnie zajmują całkiem sporą część pomieszczenia i to, w jakich barwach będą utrzymane, ma niebagatelny wpływ na jego postrzeganie przez gości, jak również codzienne samopoczucie domowników. Warto również dodać, że kolor ścian wpływa na to, czy pokój będzie jasny, czy ciemny. Właśnie dlatego przyjęło się, by w pomieszczeniach, które nie są dostatecznie doświetlone przez naturalne światło wpadające przez okna, stosować raczej jasne kolory ścian. Nie zapominajmy również, że biały kolor optycznie powiększa pomieszczenie, dlatego będzie pożądany szczególnie w małych metrażach.

Modne kolory farby na ścianę

Przechodząc już do meritum tego artykułu, postaramy się wypunktować. Jakie kolory są najmodniejsze w ostatnim czasie i zaprognozować, w którym kierunku będzie rozwijał się styl wnętrzarski w najbliższych latach. W ostatnich latach projektanci stawiali w głównej mierze na fiolet, błękit oraz beż. Modne były także wszystkie odcienie niebieskiego, które w połączeniu z wymienionymi na początku barwami, były w stanie stworzyć bardzo ciekawe zestawienie. Przecież nikt nie powiedział, że ściany muszą być tylko w jednym kolorze! W bardziej klasycznych wnętrzach, w których przeważają elementy drewniane, warto zastosować kompozycję z różnymi odcieniami zielonego. Taka “leśna” kolorystyka z pewnością pozwoli na chwilę przenieść się w objęcie natury i uzyskać spokój. Ostatni z ważnych dotychczasowych trendów, to farby w różnych odcieniach szarości. Tutaj szczególnie nowoczesne i designerskie wnętrza mogą zyskać dodatkowy styl, jeżeli dopełnimy je z natury eleganckimi farbami w popielu, czy srebrze.

Prognozujemy trendy we wnętrzarstwie!

Specjaliści przewidują, że w najbliższych latach na ścianach najmodniejsze będą kolory szlacheckie. Beż, farba wyrazista czerwień, przełamana szarym popielem lub śnieżną bielą. W niektórych aranżacjach mogą pojawić się ciemne meble, które warto podkreślić na zasadzie kontrastu błękitem lub spokojną zielenią.

Wszystkie z wymienionych odcieni farb w swojej ofercie posiada sklep remontowo-budowlany Bricoman, dlatego warto udać się na stronę sklepu i zadbać o to, by nasze ściany przybrały same modne kolory: https://www.bricoman.pl/farby-srodki-do-drewna/farby-wewnetrzne-do-scian-i-sufitow

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *