Schüco Living MD – dlaczego okna plastikowe, a nie drewniane?

Przy wyborze okien najczęściej zastanawiamy się nad dwoma opcjami. Pierwsza z nich to okna plastikowe, druga zaś okna drewniane. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jednak Schüco Living MD to okna plastikowe, które zdecydowanie przewyższają te drewniane. Jeśli jesteś ciekawy dlaczego właśnie taki produkt powinieneś wybrać – spieszymy z wyjaśnieniami! Poznaj okna plastikowe Schüco i przekonaj się, dlaczego są najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu! Oto wady i zalety okien PCV oraz drewnianych. 

Okna plastikowe Schüco – dlaczego warto na nie postawić?

Okna PCV Schüco to produkty tworzone zgodnie z najnowszymi trendami oraz rozwiązaniami. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom był w pełni ekonomiczny oraz bezpieczny, to postaw właśnie na ten produkt. Jest on idealnym rozwiązaniem zarówno dla starszych budynków przechodzących termomodernizację, jak i dla nowoczesnego budownictwa. Okna plastikowe Schüco łączą w sobie wszystkie ważne cechy, które są pożądane w domu. Po pierwsze są one świetnie wykonane, efektywne energetycznie oraz w pełni bezpieczne. Po drugie, ich cena jest niezwykle okazyjna w porównaniu do wyposażenia. Okna w standardzie posiadają ciepłą ramkę międzyszybową, blokadę źle położonej klamki, mikrowentylację, wzmocnienia ze stali zamkniętej dodatkowo ocynkowanej, a także klamki z aluminium. Schüco Living MD to rozwiązania idealne dla każdego domu!

7 komorowy profil Schüco Living MD

Okna plastikowe vs okna drewniane – wady i zalety

Wybierając okna plastikowe możemy cieszyć się tanim, ale wytrzymałym rozwiązaniem. Są szczelne oraz odporne na różne czynniki zewnętrzne. Jedynym minusem, jaki można dostrzec przy oknach PCV jest ich mocne nagrzewanie się w miejscach, gdzie jest bardzo ciepło i opierają się promienie słoneczne. Jednak okna plastikowe Schüco są tworzone z myślą o przetrwaniu długi lat nawet w takich warunkach. 

Z kolei okna drewniane są znacznie droższe. Jeśli chodzi o ich szczelność i wytrzymałość, to jest ona porównywalna z oknami plastikowymi. Jednak drewno nie jest odporne na wysoką wilgoć i chemię. Z kolei okna PCV Schüco poradzą sobie nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Drewno mimo impregnacji i zabezpieczania może nie poradzić sobie z wysoką wilgotnością połączoną np. z kwaśnymi deszczami. 

Jakie okna będą najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu? 

Z porównania można wywnioskować, że okna plastikowe są zdecydowanie rozsądniejszym wyborem. Choć zwolennicy drewnianych produktów skłaniają się do opinii o estetyce takiego rozwiązania, to cena i użytkowanie nie przemawia za wyborem właśnie drewna. Plastik jest dużo tańszy, odporniejszy i wygodniejszy. Co więcej, nowoczesne okna Schüco Living MD są równie piękne, co drewniane. Każdy więc znajdzie w ofercie idealny model, który będzie pasował do jego domu. Okna mogą być i dobrze wykonane i tanie, a w dodatku po prostu ładne! Koniecznie sprawdź, jaki model będzie idealny dla Ciebie. 

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *