W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się firany z kryształkami?

Firany pełnią w naszym domu dwie, podstawowe funkcje. Z jednej strony odgradzają nas niejako od tego, co dzieje się na zewnątrz, tworząc delikatną kurtynę. Z drugiej zaś strony dobrze dobrana firanka może sprawić, że nawet proste, nieozdobione niczym pomieszczenie nabierze wyjątkowego blasku. W modzie są obecnie firany z kryształkami, które pięknie wyglądają zarówno w mniejszych, jak i w nieco większych pomieszczeniach. Gdzie dokładnie firany z kryształkami sprawdzą się najlepiej?

Ozdoba salonu

Zakup firan z kryształkami dobrze jest przemyśleć w kontekście dekoracji salonu. Kryształki nadają wnętrzom delikatności, zaś salon jest właśnie miejscem, które tej subtelności zazwyczaj bardzo potrzebuje. Wszystko przez nagromadzenie w nim różnego rodzaju sprzętów oraz mebli. Telewizor, kanapa, stolik, dodatkowa szafa czy regał na książki – to wszystko może sprawić, że wnętrze salonu stanie się nieco surowe. Tymczasem firany z kryształkami tworzą lekką, czasami prawie niewidoczną mgiełkę na oknie. Pozwala to nadać pomieszczeniu powiew świeżości. Firanki z kryształkami doskonale sprawdzą się również w sypialni bądź pokoju dziecięcym. W drugim przypadku mogą one stanowić zachętę w ogóle do powieszenia firan w pokoju malucha. Dzieci uwielbiają obserwować, co dzieje się na zewnątrz. Uważają zarazem, że firany im w tej obserwacji przeszkadzają, dlatego często buntują się przeciwko ich wieszaniu. Tymczasem pokój małej księżniczki warto uzupełnić o firanki z kryształkami, które dodadzą nieco bajkowego tonu. Ze względu na ową bajkowość doskonale sprawdzą się one również w pokoju chłopięcym. Wybierzmy krótką i lekką firankę z kryształkami – dzięki temu dzieci nie będą narzekać, że przeszkadzają im one w obserwowaniu świata. Warto mieć na uwadze, że firany z kryształkami są bardzo proste w utrzymaniu – wystarczy tylko prać je zgodnie z zaleceniami producenta.

A może do biura?

Właściciele biur często rezygnują z wieszania w oknach firanek – zupełnie niesłusznie, ponieważ nie tylko pięknie zdobią one wnętrza, ale również wprowadzają domową, przyjazną atmosferę (w przeciwieństwie do ciężkich, antywłamaniowych rolet). Firanki z kryształkami będą wyglądać świetnie właśnie w przestrzeni biurowej. Pamiętajmy o nich w szczególności, gdy prowadzimy biuro we własnym mieszkaniu, co obecnie jest bardzo często praktykowane. Chodzi bowiem o to, aby zachować balans pomiędzy tym, jak ma wyglądać biuro, a pomiędzy faktem, że w dalszym ciągu jest to nasze własne mieszkanie. Firanki z pewnością będą przypominać nam o tym, że ciągle jesteśmy u siebie w domu.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *