Jak urządzić małą łazienkę?

Jeżeli sami projektujemy swój budynek mieszkalny albo przynajmniej możemy wybrać jakiś gotowy projekt domu, mamy tę niesamowitą dowolność, by ustalić odpowiadającą nam wielkość wszystkich pomieszczeń.

Jak urządzić małą łazienkę?

Architekci zawsze wprowadzają różne poprawki na życzenie klientów. Jeżeli więc nie odpowiada nam to, że w ogólnie podobającym nam się projekcie łazienka jest zbyt mała, od razu modyfikujemy jej wielkość i ją po prostu powiększamy. Gorzej, gdy mieszkania czy domy wynajmujemy. Wtedy już takiej możliwości nie mamy. Musimy pogodzić się z tym, co otrzymujemy na wejściu i poradzić sobie z urządzeniem takiej łazienki, jaką uzyskamy przy wynajmie.

Aranżacja małej łazienki

Aranżacja małej łazienki jak najbardziej może być jednak udana. Nie skazujmy jej od razu na porażkę i nie zakładajmy, że nigdy w życiu nie uda nam się pomieścić wszystkich niezbędnych rzeczy i kosmetyków w takim ciasnym pomieszczeniu. Spróbujmy je dobrze zorganizować. Płytowy grzejnik łazienkowy ma odpowietrznik na górze. Wykorzystajmy wolną przestrzeń występującą tuż przy suficie czy np. nad umywalką bądź sedesem czy bidetem.

Zrezygnujmy natomiast ze wszystkich zbędnych elementów. Rośliny doniczkowe i obrazy mogą oczywiście upiększać łazienki, ale w momencie, gdy mamy ograniczoną przestrzeń, raczej w ogóle nie powinniśmy używać tego typu rzeczy. Niech wszystko to, co pojawi się w naszej łazience, będzie praktyczne. Jeżeli natomiast już koniecznie chcemy, by nawet aranżacja małej łazienki została upiększona przy pomocy pewnych dodatków, wykorzystajmy do tego celu atrakcyjne lampy sufitowe, nowoczesne plafony bądź lustra.

nuclearts.pl

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.