Jakie akcesoria ochronne Kramp mogą przydać się w gospodarstwie?

Holenderska firma Kramp to znany europejski producent części i akcesoriów do ciągników oraz innych kategorii maszyn rolniczych, narzędzi, materiałów mocujących czy szeroko pojętej chemii warsztatowej. W ofercie marki znajdziemy również różnego rodzaju akcesoria z zakresu ochrony indywidualnej pracowników, odzież i obuwie robocze oraz innego rodzaju akcesoria, które mogą przydać się w każdym gospodarstwie.

Odzież i obuwie robocze

Praca na gospodarstwie wymaga stosowania solidnego obuwia charakteryzującego się niską nasiąkliwością lub wręcz nieprzemakalnego, w tym gumowego, skutecznie zabezpieczającego przed wodą, błotem i zimnem. Podobne oczekiwania odnoszą się do odzieży roboczej, jaką na co dzień stosują rolnicy i pracujące dla nich osoby. Takie ubrania powinny zapewniać pełnię swobody ruchów, być trwałe i łatwe do czyszczenia. Co ważne, odzież na lato powinna być maksymalnie przewiewna, a na zimę skutecznie izolować od wiatru, wilgoci i niskich temperatur powietrza. W ofercie firmy Kramp znaleźć można zarówno profesjonalne obuwie robocze, które sprawdzi się podczas pracy na roli, jak i dedykowaną pracy na świeżym powietrzu, atrakcyjnie prezentującą się odzież roboczą na każdą porę roku, w tym wysokiej klasy, oddychającą bieliznę termiczną. 

Ochrona dłoni, głowy i dróg oddechowych

Wykonywanie pracy fizycznych wiąże się z ryzykiem szybkiego uszkodzenia skóry dłoni. Dlatego osoby realizujące tego typu prace, zawsze powinny być wyposażone w odpowiednio dobrane rękawice robocze. Firma Kramp oferuje wiele rodzajów profesjonalnych rękawic roboczych, w tym modele ogrodowe, odporne na przecięcie, przeznaczone do obsługi pił łańcuchowych, dla kierowców, odporne na środki chemiczne i wiele innych. To profesjonalny sprzęt, dzięki któremu realizacji różnorodnych prac w gospodarstwie staje się znacznie bezpieczniejsza. Co ważne, rękawice tej marki wykonane są w technologii gwarantującej maksimum komfortu pracy – warunkiem jest wybór ich wersji we właściwym rozmiarze.

W ofercie firmy Kramp znaleźć można również takie elementy zabezpieczenia osobistego pracowników rolnych jak kaski oraz specjalne maski chroniące drogi oddechowe przed działaniem szkodliwych substancji rozpylonych w powietrzu. To sprzęt szczególnie przydatny podczas wykonywania oprysków, zabezpieczający przed ryzykiem zaciągnięcia do płuc dużej ilości szkodliwych środków ochrony roślin. Z kolei kaski mogą przydać się przy pracy z maszynami, w pomieszczeniach zamkniętych, zwłaszcza w obiektach z niskimi stropami, a także przy okazji realizacji prac konserwacyjnych w sadach czy lasach.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.