Regały półkowe – ciekawe pomysły na aranżację w loftowym stylu

Obecna moda w wystroju wnętrz pozwala na dowolne łączenie i mieszanie styli. Mamy do wyboru setki mebli, kolorów i dodatków. Co roku zmienia się to, co najmodniejsze, a wystrój wnętrz idzie o krok na przód. Jednak są takie połączenia, które nigdy się nie nudzą. Nie wszyscy mają odwagę tak urządzić swoje wnętrze, ale nikt nie może zaprzeczyć, że nie są to efektowne projekty. Mowa o styli industrialnym, loftowym – nowoczesnym. Dziś pokażemy proste sposoby na wykorzystanie nieoczywistych elementów, które sprawdzą się w różnych miejscach. Na tapet weźmiemy regały półkowe, które wpasują się idealnie w styl loftowy!

Jaki jest styl loftowy i industrialny? 

Styl loftowy opiera się na wyglądzie hal produkcyjnych i pofabrycznych budynków, które zostały zaadaptowane na mieszkania. Moda na taki wystrój kształtowała się na przestrzeni wielu lat. Kto by kiedyś pomyślał, że zimne, tanie mieszkania, które były przeznaczone dla niższych klas społecznych obecnie będą w modzie, a swoje domu będą tak aranżować nawet najbogatsi ludzie? Moda potrafi zaskakiwać! Styl loftowy i industrialny zyskał na popularności już w latach 60 ubiegłego wieku, kiedy to w mieszkaniach w pofabrycznych budynkach zamieszkiwali artyści wykorzystujący przestronne wnętrza i duże okna do swojej pracy. 

Jak uzyskać styl industrialny we wnętrzu?

Wszelkie elementy metalu, surowych ścian, betonu i prostych rozwiązań składają się na styl industrialny. Nowoczesne wnętrza są obecnie bardzo skupione właśnie na takich meblach i wykończeniu. Loft powinien być przestronny i minimalistyczny. Powinien także wykorzystywać nieoczywiste rozwiązania. Dlaczego więc regał półkowy wykorzystywany w garażach i warsztatach nie wykorzystać w biurze lub salonie? To idealne rozwiązanie! Stalowe rusztowanie i zimne deski będą idealnie wyglądać i tworzyć niezwykły klimat. Regał do garażu nie musi wcale w nim stać! Salon czy biuro w lofcie aż prosi się o postawienie właśnie takiego mebla. 

regal_polkowy_wdm24

Regały półkowe jako element wystroju loftu 

Choć styl loftowy jest często kojarzony z drogim wystrojem, to wbrew pozorom efekt industrialny można osiągnąć naprawdę niskim kosztem. Regały półkowe do garażu są tego najlepszym przykładem. Nie trzeba stawiać na znanych projektantów i super drogie rozwiązania. Wystarczy wyobraźnia i pomysł, a wnętrze będzie niesamowicie wyglądało nawet ze zwykłymi meblami! Obojętne, czy to biuro, salon czy nawet archiwum, do którego także wykorzystuje się takie regały. Wszystko może wyglądać modnie i stylowo przy odrobinie pomysłu i wyczucia stylu. 

Jeśli sam nie wiesz, jak stworzyć taki klimat, to możesz skorzystać z inspiracji i pomysłów znajdujących się w Internecie. Z pewnością znajdziesz coś, co wykorzystasz w swoim domu czy mieszkaniu. Wystarczy tylko trochę poszukać i się zainspirować! Myśl nieszablonowo, wykorzystuj nieoczywiste rozwiązania, a z pewnością Twoje wnętrze będzie niesamowite. 

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *