Zainwestuj w materac kokosowy i się porządnie wyśpij

Włókna naturalne są bez wątpienia o wiele bardziej funkcjonalne, zrównoważone i zdrowsze niż jakiekolwiek inne alternatywy stworzone przez człowieka. Są one najwyższej jakości komponentami materacy, często używanymi ze względu na ich oddychalność, zdolność reagowania i trwałość – jednym z najlepszych włókien naturalnych jest kokos, główny składnik naszych materacy z włókien naturalnych. Kiedy słyszysz o kokosie, być może myślisz o wycieraczkach do drzwi, stoiskach z kokosami na targach lub tropikalnych plażach, ale kokos ma o wiele więcej zastosowań!

Co to jest włókno kokosowe?

Włókno kokosowe jest włóknem zewnętrznym produkowanym przez orzechy kokosowe. Orzechy kokosowe są znane jako obfite i trwałe źródło włókien naturalnych. To super substancja pochodząca z łupin dojrzałych orzechów kokosowych, używana między innymi do produkcji zdrowych materacy. Powstaje w wyniku sprasowania łupiny orzecha kokosowego w arkusze sprężystego i oddychającego włókna, które doskonale nadaje się na wypełnienie materaca. Super wytrzymałe włókno kokosowe jest od lat stosowane w wytrzymałych włóknach, takich jak wycieraczki do drzwi oraz jako element nośny w tapicerstwie.

Co jest w nim wspaniałego?

To super sprężyste włókno w porównaniu z syntetycznymi odpowiednikami jest przepełnione dobroczynnym działaniem poprawiającym jakość snu i niesie ze sobą wiele wspaniałych korzyści. Włókno kokosowe jest nie tylko sprężyste, ale również niezwykle wytrzymałe i elastyczne, co oznacza, że może zapewnić fantastyczne właściwości odbicia, podobne do włosia końskiego. Dzięki temu idealnie nadaje się do zapewnienia lekkiego wsparcia. Można go również uelastycznić w przypadku cięższych śpiochów, spryskując go naturalnym lateksem, aby był nieco twardszy. Ponadto, w przeciwieństwie do włókien syntetycznych i pianek, włókno kokosowe jest naturalnie bardzo sprężyste i trwałe.

Bardzo dobra oddychalność

Materac kokosowy (https://materaceplus.pl/materac-kokosowy)jest nie tylko naturalnie chłonny i podpierający, ale również niewiarygodnie oddychający. Dzięki temu włókno to poprawia ogólne wrażenia podczas snu, sprawiając, że każdej nocy czujesz się bardziej komfortowo. Zadanie uzyskania zalecanych 8 godzin snu dziennie będzie łatwe do zrealizowania, co jest niezwykle istotne ze względu na wszystkie korzyści zdrowotne, jakie z tego wynikają.

Łagodzi alergeny

Osoby cierpiące na astmę i alergię docenią właściwości włókna Coir, które dzięki swoim właściwościom przeciw roztoczom w naturalny sposób poprawia oddychalność. Każdy materac kokosowy zawierający włókno kokosowe może znacznie zmniejszyć ilość alergenów, dzięki czemu osoby cierpiące na astmę i alergię będą mogły spać spokojnie każdej nocy.

Redakcja Salamander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.